Drodzy Uczestnicy Wspólnoty AA, Przyjaciele.

Już po raz kolejny organizowane są Warsztaty Tradycji. Dzięki zaangażowaniu wszystkich grup AA skupionych w Polskojęzycznej Intergrupie Anonimowych Alkoholików Wybrzeża Wschodniego USA, ten projekt nabrał realnych kształtów. W pierwszy weekend lutego 2019 roku spotykamy się w Amerykańskiej Częstochowie.

Do prowadzenia nadchodzących warsztatów nasza Intergrupa zaprosiła:

1.       Antka z Rybnika – byłego delegata narodowego wspólnoty AA w Polsce.

           Antka mieliśmy okazję gościć wcześniej i jego jednogłośny, ponowny wybór – na prowadzącego warsztaty- jest potwierdzeniem jego wysokich kompetencji, oraz             świetnego sposobu komunikowania się ze słuchaczami. Posiada duże doświadczenie oraz wiedzę w zakresie programu AA, jest we Wspólnocie 27 lat.

2.       Tadeusza z Stirling, delegata intergrupy „Polacy w Szkocji” do Regionu „Europa”.

         Tadeusz uchodzi za jednego z sprawniejszych organizatorów w zakresie organizacji warsztatów AA. Był inicjatorem a następnie współdziałał w powołaniu                           Intergrupy w Szkocji. Jako jej pierwszy rzecznik aktywnie pracował nad powstaniem i powołaniem Region AA „Europa”. Jest kontaktowy,

            a we Wspólnocie jest 20 lat.

 

Program Warsztatów powstał po wspólnych konsultacjach prowadzących z organizatorami i wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Tak więc szykuje się pragmatyczna a zarazem duchowa uczta.

Na rozpoczęcie - w piątek - będą Kroki, a temat I panelu: „Dwanaście Kroków AA w moim, codziennym życiu” jest bardzo interesujący.

Sobotę rozpoczniemy wczesno porannym mityngiem. Po śniadaniu cztery Panele a w nich po trzy Tradycje. Ostatni, sobotni Panel zakończy się o godzinie 17.30, ale nie zakończą się propozycje dla uczestników warsztatów. Dla wszystkich nie zainteresowanych planowaną przerwą po kolacji, o godzinie 18.30 Tadeusz dokona prezentacji o Regionie „Europa” i zapewne będzie chciał opowiedzieć nam o swojej intergrupie „Polacy w Szkocji”.

O godzinie 20.00 Al - Anon zaprasza na otwarty mityng.

W niedzielę, zaraz po śniadaniu będziemy mieć ostatni, szósty Panel. Tematem będzie: „12 Koncepcji w Służbie”. Niezwykle ważna i jakże na czasie tematyka. O 11.30 spotkamy się aby wspólnie podsumować odbyte warsztaty. Będzie to czas na osobiste refleksje uczestników.

Cały Program Warsztatów Tradycji to niezwykle dynamiczne, a zarazem harmonijne przedsięwzięcie. Ważne aby zachować odpowiednią rytmikę czasu. Jej głównym aspektem będzie punktualność oraz osobiste zaangażowanie każdego z nas. Wzajemna uprzejmość, kultura zachowania i wyrozumiałość to cechy mające wyższą wartość od pieniądza. W miejscu pobytu będziemy gośćmi na chwilę, więc respektujmy życzenia gospodarzy obiektów.

Na plakacie z programem warsztatów są podane numery telefonówpod którymi można dowiadywać się o warsztatach ewentualnie rezerwować miejsca noclegowe. Tych miejsc nie ma nieograniczoną ilość i niestety w przypadku późniejszych zgłoszeń może zaistnieć sytuacja, że znajdziemy takie miejsca tylko poza ośrodkiem. Prosimy aby wziąć ten aspekt pod uwagę. Zapowiadają się uczestnicy z innych stanów oraz Kanady. Z tego co wiemy to na warsztatach AA będzie uczestniczka z Wielkiej Brytanii, która już dokonała rezerwacji. W sumie z Europy ma być 5 osób.